Obóz kondycyjny.

Powrót piłkarzy po kolejnym okresie przygotowawczym jest zazwyczaj wielka niewiadomą. Jest to zarówno niewiadoma dla kibiców, jak i dla samych zawodników, którzy nie wiedza tak naprawdę jak przygotowali swoje organizmy do kolejnych rozgrywek. W Polsce od dawna jest tak, że przerwa pomiędzy kolejnymi rundami rozgrywek ligowych jest bardzo długa. Zmusza to z kolei zawodników, do podejmowania bardzo dużego wysiłku przygotowawczego, podczas obozów i szeregu treningów. To zresztą bardzo charakterystyczny widok, kiedy piłkarze w przerwie zimowej odbywają obozy kondycyjne, mające zapewnić siły na cały okres najbliższych rozgrywek. W związku z tym, że Polska leży w strefie klimatycznej, w której zimą nie da się uprawiać sportu na zielonych boiskach, piłkarze muszą wyjeżdżać do krajów, które oferują zdecydowanie lepsze warunki.

Takie obozy sportowe jednoczą każdą drużynę. Jest to pozytywny element każdego obozu, bowiem kolektyw to podstawa dobrze zorganizowanej drużyny. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że częste przebywanie z pewnymi osobami może doprowadzić do pewnych nieporozumień, które zamiast poprawiać, będą pogarszały jedność drużyny. Ale tutaj najważniejsze jest zadanie trenera, który musi poukładać całą drużynę. Zawodnicy muszą trenować na maksymalnych obrotach aby osiągnąć zadowalający wynik. Obóz kondycyjny ma zwykle to do siebie, że wykańcza fizycznie każdego uczestnika takiego zgrupowania.

Niektórzy nie wytrzymują takich obciążeń, jednak większość musiała dostosować swoje ciała do wymagań dzisiejszego sportu oraz określonej dyscypliny. Każda dyscyplina ma bowiem inną specyfiką, w której liczy się co innego. W piłce nożnej ważna jest przecież kondycja oraz wytrzymałość. To można osiągnąć podczas obozu.

Z kolei w koszykówce ważna jest koordynacja ruchowa oraz skoczność. Inne dyscypliny także mają swoje odpowiednie cele. Zima to właśnie okres kiedy o obozach kondycyjnych słyszymy najwięcej. Zapewne taka sytuacja się nie zmieni, bowiem nie ma innej możliwość szkolenia swoich umiejętności, aniżeli te zdobywane podczas ciężkich i intensywnych treningów.

2 Responses to Obóz kondycyjny.

Dodaj komentarz